Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Олександр Густєлєв: Фінішна пряма – на вул. Лаврській виконали близько 80% реконструкції колектора дощової каналізації (+фото)

25 травня 2021 року, 16:27

Триває будівництво нової нитки колектора дощової каналізації на вул. Лаврській. Уже збудовано понад 530 м колектора. Завершити масштабні роботи, які унеможливлять підтоплення вул. Лаврської та об’єктів культурної спадщини, які розташовані на цій вулиці, планується до кінця літа. Як повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв, перебіг робіт на об’єкті та роботу спецтехніки, яка задіяна на щоденних роботах із утримання гідротехнічних споруд столиці, сьогодні перевірили разом із членами постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами.

«Новий колектор загальною протяжністю 686 м і діаметром 1200 міліметрів залягає на глибині близько 5 метрів. Споруджують колектор тунелепрохідницьким комплексом виробництва німецької компанії Herrenknecht і методом штольневої проходки. За традицією такі комплекси називають жіночими іменами. Цей має ім’я – Kristina», – сказав заступник голови КМДА.

За словами Олександра Густєлєва, вул. Лаврська лише один із кількох об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, на яких сьогодні тривають роботи з реконструкції або капітального ремонту інженерних мереж.

Так, у Дарницькому районі на завершальному етапі реконструкція колектора дощової каналізації на вул. Вересневій. Наразі влаштовано 236 метрів із 326. Завершити реконструкцію планують у липні 2021 року.

Також роботи із перекладання мережі дощової каналізації проводяться у межах капітальних ремонтів вул. Льва Толстого і Кільцевої дороги від Одеської площі до вул. Ватутіна (с. Жуляни).

За словами голови комісії Олексія Окопного, треба системно підходити до питання реконструкції та функціонування зливової системи столиці. Особливо це стосується тих ділянок, які залишаються безгосподарними. Транспортна комісія планує розробити механізм, щоб інвентаризувати їх, передати на баланс та забезпечити таким чином їх технічне обслуговування.

«Місто постійно працює над тим, щоб зменшити кількість проблемних місць, де під час залпових інтенсивних опадів виникають короткочасні підтоплення. Так, за останні роки місто здійснило капітальні ремонти низки важливих об’єктів. Зокрема, капітально відремонтовано Прозорівський колектор, колектори на перетині проспектів Правди і Порика, вулиці Єреванській, на перетині вулиць Саврасова і Гаврилюка, виконано ремонт і протиаварійні роботи на Глибочицькому колекторі. У рамках робіт із реконструкції та капітального ремонту доріг проведені роботи з влаштування нової системи дощової каналізації на вулицях Покровській, Туполєва, Алматинській, Васильківській, Чорнобильській, Сім’ї Кульженків, Довбуша та багатьох інших. Нині триває розробка проєктно-кошторисної документації на реконструкцію мережі дощової каналізації на вул. Шептицького і просп. Броварському», – поінформував Олександр Густєлєв.

Він додав, що паралельно з ремонтними роботами важливий аспект – роботи з якісного утримання зливової системи. А це неможливо без сучасної якісної техніки.

«У минулому році за кошти міського бюджету був закуплений новітній каналопромивочний автомобіль, який не тільки легко може впоратися з листям та сміттям, а й має спеціальну насадку – корнерізку, якою легко можна видалити коріння, яке вросло у колектори. Також спецмашина має функцію мулососу. Загалом за останні роки для роботи гідротехнічних служб КП ШЕУ районів місто придбало 11 спеціальних агрегатів. Крім того, 6 одиниць техніки було капітально відремонтовано дорожниками власними силами, зокрема 2 гідромонітори та 3 МОКи», – зазначив Олександр Густєлєв.

Реконструкція мережі міської дощової каналізації на вулиці Лаврській

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]