Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Центральні фонтани Києва не запускатимуть у роботу з міркувань економії, для містян працюватимуть локальні водограї в парках і скверах

10 квітня 2024 року, 17:14

У 2024 році, як і в попередні роки під час дії воєнного стану, не вмикатимуть найбільші фонтанні комплекси Києва, що розміщені в центрі. Це рішення обумовлене необхідністю економії, оскільки фонтани на Майдані Незалежності та в акваторії Русанівського каналу є досить енергозатратними. Про це повідомляє водогосподарське комунальне підприємство «Київводфонд», що опікується цими фонтанами.

Йдеться про 8 масштабних та енергозатратних фонтанних комплексів, що мають потужне насосне обладнання, а саме: фонтани «Великий», «Каскадний» і «Малі» на Майдані Незалежності, фонтан «Засновники Києва» на непарній стороні вул. Хрещатик, фонтан «Водяна куля» на Майдані Незалежності (непарна сторона вул. Хрещатик), фонтан «Хрещатик» на вул. Хрещатик, 25, фонтан на вул. Велика Васильківська, 119-121, фонтани в акваторії Русанівського каналу.

Їхнє обслуговування «Київводфонд» здійснює в поточному режимі, незалежно від того, чи працюють вони. Оскільки водограї мають складну технологічну будову та устаткування.

Разом із тим для містян та гостей Києва в парках і скверах працюватимуть локальні фонтани, роботу яких забезпечують районні зеленбуди. Вони економніші з точки зору споживання електроенергії.

Загалом у 2024 році на території зелених зон планується запуск 25 фонтанів. Традиційно вони розпочнуть роботу в першій половині травня, а завершать наприкінці вересня.

Як інформує КО «Київзеленбуд», працюватимуть фонтани на території таких зелених зон.

Голосіївський район

  • сквер ім. Івана Федорова.

Дніпровський район

  • парк «Перемога», парк «Аврора».

Дарницький район

  • парк «Позняки», парк «Партизанської слави».

Подільський район

  • сквер № 1 на Контрактовій площі (біля пам’ятника Петру Сагайдачному), сквер № 2 на Контрактовій площі (фонтан «Самсон»), сквер на площі «Щекавицькій», парк «Куренівський».

Оболонський район

  • площа Оболонська, 6, просп. Володимира Івасюка, 2-Д (Сад каменів).

Святошинський район

  • парк «Совки».

Шевченківський район

  • парк ім. Т. Г. Шевченка (3 фонтани), парк «Володимирська гірка» (2 фонтани), парк «Сирецький», сквер «Золотоворітський», сквер «Мюнхенський», сквер ім. Івана Котляревського, сквер біля Оперного театру, сквер №2 на Володимирському проїзді, сквер «Литовський», сквер імені Миколи Макаренка.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]