Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У столиці поновлюється виконання планових операцій у випадках, коли вони дозволяють уникнути тяжких наслідків для здоров’я пацієнта – Валентина Гінзбург

22 березня 2022 року, 14:42

У ситуаціях, коли неекстрені операції дозволяють уникнути тяжких наслідків для здоров’я пацієнта, планові госпіталізації в столиці проводитимуться безвідмовно.

Директорка Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентина Гінзбург повідомила, що Наказом МОЗ України №507 від 20 березня внесено зміни до попереднього наказу, яким тимчасово припинялися планові госпіталізації на період воєнних дій.

Зокрема, наразі заклади охорони здоров’я можуть виконувати планові госпіталізації для оперативних втручань у випадках, якщо не є зайнятими більше 50% ліжкового фонду хірургічного профілю.

Директорка Департаменту зазначила, що в умовах воєнного стану  вочевидь є необхідність мати резерв ліжок для надання медичної допомоги пораненим та тим, хто без лікарського втручання просто не має шансів вижити. Та є категорія пацієнтів, для яких оперативне втручання просто зараз можливо не є життєвонеобхідним показом, проте зволікання може призвести до критичного погіршення стану здоров’я.

«Наприклад, це офтальмологічні операції, зокрема із заміни кришталиків, операції на серці, заміна суглобів. Людям «болить» сьогодні і кожного дня вони страждають все більше. Вчасно виконане планове оперативне втручання підвищує шанси на збереження здоров’я та подальше повноцінне життя. Тож має бути виконане, якщо наявність вільних ліжок та вільних «рук» лікарів це дозволяє», - переконана Валентина Гінзбург.

Директорка Департаменту пояснила, що людина, яка потребує госпіталізації з подібних причин, може звернутися до свого сімейного лікаря або профільного спеціаліста районного Консультативно-діагностичного центру (адреси та телефони для довідок можна знайти за посиланням).

Фахівець, з огляду на стан пацієнта, зробить висновок щодо необхідності перебування в стаціонарі та надасть відповідне направлення.

Також вона нагадала, що витратні матеріали для низки оперативних втручань закуповуються за рахунок міського бюджету, тож є для киян безкоштовними.

«Сьогодні я провела онлайн-наради з директорами Центрів первинної медико-санітарної допомоги, консультативно-діагностичних центрів та лікарень. До відома всіх керівників доведено інформацію щодо безвідмовності у планових госпіталізаціях за невідкладними показами. Тож звертайтеся до лікарів та визначайтеся щодо доцільності проведення операцій або можливості їх відтермінування», - закликала Валентина Гінзбург.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]