Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: «Київ має план послідовних дій щодо послаблення обмежень, але є рішення, що повинні ухвалити уряд та парламент»

27 квітня 2020 року, 12:19

Київ підготував план послідовних дій щодо послаблення обмежувальних заходів. Але є рішення, що повинні ухвалити Кабінет Міністрів України та Верховна Рада. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

«Київ, як я говорив, готується до послаблення обмежень і відновлення економіки міста. Ми вже підготували необхідні для цього рішення і маємо план послідовних дій. Але не всі важливі і необхідні кроки – в повноваженнях місцевої влади. І є рішення, що в компетенції уряду і Верховної Ради», – сказав Віталій Кличко.

Він висловив переконання, що уряд і парламент повинні невідкладно збільшити розмір бюджетної програми на відкриття підприємницької діяльності. 

«Сьогодні в Держбюджеті закладені кошти максимум на 8,5 тисячі майбутніх підприємців. А таких повинно бути мінімум 100 тисяч. Ця програма  буде спрямована в першу чергу на тих, хто втратив роботу. Та українців, які повернулися з-за кордону і готові створювати бізнес та робочі місця», – зазначив Віталій Кличко.

Також мер наголосив на важливості створення державної кредитної програми для виробників.

«Необхідно впровадити державну кредитну програму для виробників, які створюватимуть нові робочі місця. Із нульовою ставкою за кредитом. Так ми зможемо не тільки відновити виробництво, а й використати кризу для імпортозаміщення та  збільшення експорту», – сказав мер столиці.

Він підкреслив, що необхідно надати органам місцевого самоврядування право регулювати розмір і базу оподаткування місцевих податків та зборів. За видами діяльності, вже сьогодні, не очікуючи нового бюджетного року.

«Цей перелік може бути довшим. Але ми зараз говоримо про необхідні і реальні кроки, що можливо і необхідно здійснити на найближчих засіданнях парламенту та уряду. Бо бізнес повинен працювати. А люди – заробляти. Економіка в кризі, з якої її потрібно витягувати. І це треба робити невідкладно. Сьогодні не до політики і не до популізму та рейтингів. Сьогодні час оперативних рішень і конкретних дій», – підкреслив мер Києва.

Він нагадав, що карантин в Україні уряд продовжив до 11 травня та оприлюднив етапи його майбутніх послаблень. Однак столична влада має зауваження щодо запропонованого плану дій.

«У Києва є деякі зауваження щодо переліку та послідовності кроків. І цього тижня ми оприлюднимо що на першому етапі пропонує і збирається робити столиця», – сказав Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]