Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко на акції протесту під парламентом закликав депутатів не схвалювати антидемократичні зміни до виборчого законодавства щодо місцевих виборів (+фото, відео)

15 липня 2020 року, 13:43

Мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко прийшов на мирну акцію протесту, що відбувається біля Верховної Ради, і закликав депутатів не схвалювати антидемократичні зміни до виборчого законодавства щодо місцевих виборів. Йдеться про законопроект № 3485 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства».

«Я тут зустрів багато моїх колег – мерів міст, які приїхали з усієї країни. Бо ми хочемо, щоб нас почули. І враховували інтереси громад: і маленьких селищ, і великих міст. Адже краще, ніж мери, ніхто не розуміє проблем місцевого самоврядування. Бо мери кожного дня спілкуються з мешканцями, вирішують їхні проблеми. Ми зібралися на мирну акцію, щоб спільними зусиллями не допустити внесення антидемократичних і, можна сказати, диктаторських змін до виборчого законодавства щодо місцевих виборів. Ми виступаємо проти тотальної партизації місцевих рад та проти запровадження «імперативного» мандату. Адже місцевий депутат має бути слугою громади, а не тієї чи іншої партії. Немає партійних кольорів. Є депутат, який представляє громаду!» – підкреслив Віталій Кличко.

Він зауважив, що введення пропорційної виборчої системи в селах, селищах та містах, де кількість виборців менше 90 тисяч осіб, позбавить жителів громад можливості впливати на ухвалення рішень через мажоритарних депутатів. Та знівелює здобутки децентралізації і зумовить недовіру людей до влади.

«Партизація місцевих рад поверне всіх нас до радянської системи, коли до влади допускали лише членів партії. Неприпустимо змінювати виборчу систему місцевих виборів безпосередньо перед виборами. Це суперечить європейським і світовим стандартам», – додав Віталій Кличко.

Під стінами Верховної Ради мери та представники місцевого самоврядування вимагають від народних депутатів не голосувати за запровадження пропорційної виборчої системи на місцевих виборах у громадах з кількістю виборців менше 90 тисяч та зменшення порогу до 75 тисяч виборців для застосування системи виборів міського голови  у два тури (системи абсолютної більшості). Також представники місцевого самоврядування виступають проти закріплення «імперативного» представницького мандату для депутатів місцевих рад. Адже право відкликати депутата в законопроекті пропонується надати партіям та їхнім осередкам, а не громаді.

 

Віталій Кличко прийшов на мирну акцію протесту, що відбувається біля Верховної Ради

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]