Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: «Столиця та Київська область об’єднують зусилля задля розв’язання проблеми поводження з побутовими відходами» (+фото)

09 грудня 2019 року, 13:38

Замість старих сміттєвих полігонів, що становлять екологічну загрозу, навколо столиці треба будувати сучасні сміттєпереробні заводи за європейськими стандартами. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час підписання меморандуму між столицею та владою Київської області про співпрацю у вирішенні проблем поводження з побутовими відходами. Документ підписали мер Києва Віталій Кличко та голова Київської обласної держадміністрації Олексій Чернишов на території полігону №5 у Підгірцях.

Мер столиці зазначив, що це - проблемний об’єкт, якому більше 30 років. І розв’язання потенційної загрози для столиці та прилеглих територій потребує рішучих і ефективних дій Києва та регіону.

«Усі розуміють, що такий полігон і захоронення сміття – це застаріла технологія. Тому місто не відходить від плану закриття 5-го полігону та будівництва альтернативи – сміттєпереробних заводів. І підписавши цей меморандум, Київ та область утворюють спільну робочу групу, що працюватиме над проектами нових сміттєпереробних заводів та пошуком оптимальних місць для їх будівництва. Ми, як і раніше, працюємо відкрито й прозоро, залучаючи активну громадськість, міжнародних експертів. Я переконаний, що, об’єднавши наші зусилля, ми досягнемо більш високого результату», – заявив Віталій Кличко.

Він зазначив, що в столиці збирається 1 мільйон 300 тисяч тон відходів на рік. Із них 25 відсотків спалюють на заводі «Енергія», до 7-8 відсотків – сортують та відправляють на переробку, решта йде на захоронення, зокрема, на полігони № 5 та № 6.

«П’ять років тому картина на цьому полігоні була зовсім іншою. Не працювали ваги, система переробки фільтрату теж не працювала, про необхідність рекультивації полігону говорила лише місцева громада. Сьогодні ми усунули ризики аварій та пожеж, щоб не мати ситуацію подібну львівській. Ми відновили роботу німецького обладнання ROCHEM, яке тепер щодоби переробляє 750 тонн фільтрату. Встановимо й додатковий модуль і збільшимо потужність обладнання. Також у планах – встановити систему дегазації. За ці 5 років на полігоні зроблено для його убезпечення більше, ніж за усі 33 роки функціонування цього об’єкту», – наголосив Віталій Кличко.

Також здійснені і роботи з реконструкції полігону – етапу, що передує процесу закриття. Сформовані схили, укріплена дамба, відремонтоване насосне обладнання, під’їзна дорога. Спеціальним ґрунтом повністю пересипана перша карта полігону, і вже наступного року розпочнеться рекультивація полігону в Підгірцях.

Підписання меморандуму на території полігону №5 у Підгірцях між столицею та владою Київської області про співпрацю у вирішенні проблем поводження з побутовими відходами

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]