Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Звинувачення прокуратури у справі щодо передислокації плавучої станції є безпідставними й не враховують висновків технічної експертизи – Київводоканал

26 вересня 2023 року, 18:30

Київська міська прокуратура опублікувала на своїх ресурсах інформацію про повідомлення підозри колишньому керівнику ПрАТ «АК «Київводоканал» за фактом розтрати бюджетних коштів.

Як зауважило у своїй заяві ПрАТ «АК «Київводоканал», в умовах воєнного стану необхідно дбати про забезпечення містян додатковими альтернативними джерелами водопостачання. Зокрема, з цією метою було розроблено проєкт передислокації плавучої насосної станції Київводоканалу, яка може слугувати альтернативним засобом постачання води на період виникнення надзвичайної ситуації. Будівельно-монтажні роботи з будівництва та монтажу обладнання були виконані. Однак це спровокувало з боку правоохоронних органівзвинувачення, що є цілком безпідставними і не враховують реально виконаний обсяг робіт.

Звинувачення ґрунтуються на тому, що станція нібито не підлягає експлуатації за цільовим призначенням через свій технічний стан. Проте, для підтримання в робочому стані обладнання станції щорічно виконувались планово попереджувальні ремонти згідно графіків. Останній «AKT перевірки стану готовності до пуску в експлуатацію комплексу станції для забезпечення безперебійного водопостачання і запобігання погіршення якості питної води в період повені 2021 року» складений 2 квітня 2021 року.

Окрім того, на виконання доручення для підготовки до весняно-паводкового періоду 2023 року власними силами були виконані регламентні роботи на обладнанні станції. Очікувані результати реалізації проєкту передислокації – забезпечення міста Києва резервним (альтернативним) водозабором, у випадку можливих ракетних ударів або їх повного знеструмлення. Крім того, це можливість забезпечення питною водою при обмеженому використанні до 1,5 млн. осіб, а також можливість заповнення в мінімальних обсягах системи водою для пожежогасіння.

За результатами проходження експертизи проєктної документації було отримано позитивний експертний звіт. На визначену суму роботи виконані, що підтверджено актами виконаних робіт.

ПрАТ «АК «Київводоканал» наголошує – зазначені прокуратурою звинувачення не підтверджуються фактами та відповідними документами, наданими слідству, і попри сприяння слідчім діям, тиск на працівників підприємства триває, що підтверджує упередженість слідчих.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]