Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Що таке війська територіальної оборони України

 

Від початку повномасштабної збройної агресії росії проти України всі резервісти долучилися до своїх підрозділів Територіальної оборони Збройних сил України та почали виконувати бойові завдання з відсічі ворога.

Інформація, зазначена в розділі, стосується винятково мирного часу.

 

Що таке війська територіальної оборони України?

На сьогодні основу територіальної оборони України становлять бригади ТрО в кожній з областей та м. Києві. Завдання територіальної оборони визначені Законом України «Про основи національного спротиву».

Основою комплектування бригади є постійний склад – кадрові військовослужбовці. Решта – резервісти, які уклали контракт з бригадою, та військовозобов’язані, що приписані до бригади у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишніх військових комісаріатах). У бригаді є посади резервістів всіх категорій: офіцерські, сержантські, солдатські. У територіальній обороні є місце для кожного, хто бажає бути готовим захистити себе, свою домівку, родину, місто і країну. Завдяки укомплектуванню бригад територіальної оборони резервістами та їх завчасній підготовці терміни готовності можливо скоротити до 24 годин. Саме так є в Ізраїлі, Фінляндії, Естонії, Литві, Польщі тощо.

Чого навчають у територіальній обороні?

Із резервістами територіальної оборони проводяться заняття з тактичної, вогневої, інженерної, військово-медичної підготовки, підготовки зі зв’язку, топографії та інше.

Що передбачає контракт у резерві?

Контракт у резерві передбачає виконання завдань за призначенням, зокрема:

  • оборона столиці та захист громади Києва у разі збройної агресії проти неї
  • участь у захисті населення та довкілля у разі надзвичайних ситуацій
  • участь у підготовці громадян України до національного спротиву
  • охорона та оборона стратегічних об’єктів, об’єктів інфраструктури та комунікацій столиці, органів державної та місцевої влади
  • участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами та незаконними збройними формуваннями
  • участь у забезпеченні громадської безпеки і порядку в місті.

Докладніше ви можете дізнатися про завдання територіальної оборони із Закону України «Про основи національного спротиву».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]