Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

До Дня Києва у столиці відкрили фотовиставку «Київ учора та сьогодні: подорож у часі» (+фото)

25 травня 2023 року, 18:20

У парку імені Тараса Шевченка відкрили фотовиставку «Київ учора та сьогодні: подорож у часі». На виставці поруч зі світлинами Києва кінця 19-го – початку 20-го століть представлені ці ж локації, тільки у сучасному вимірі. Перші фото – із фондів Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву. Друга частина кожного стенду – із колекції «Вечірнього Києва» (КП «Київінформ»).

«Головна ідея виставки – показати, як змінився Київ із кінця 19-го століття, як місто поєднує в собі історичне минуле та динамічне сучасне. Унікальна можливість зазирнути в наше минуле та побачити рідкісні архівні фотографії київських вулиць і легендарних архітектурних пам’яток. Прогулятися Хрещатиком, Подолом, Софійською площею чи Володимирською гіркою тоді й сьогодні. Неодноразово Київ намагалися зруйнувати та захопити, однак місто ніколи не втрачало своєї краси та величності. Зараз російські окупанти вчергове намагаються знищити нас, але їм нічого не вдасться. Ми оберігаємо своє минуле, свою культуру та історію, будуємо європейське майбутнє. Виставка дозволить вкотре відчути неповторну атмосферу нашого Києва – героїчного і незламного міста, яке постійно розвивається і стає ще кращим», – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Загалом в експозиції 32 стенди, кожен із яких присвячений знаковим місцям та пам’яткам столиці. Театр Франка, Оперний театр, Софійська площа, Собор Святого Олександра, Києво-Печерська лавра – це далеко не повний перелік пам’яток, які можна побачити на світлинах із архівних фондів поряд із сучасними фото авторів «Вечірнього Києва».

«Виставка покликана показати, наскільки Київ є прекрасним. Наскільки він несе свою велич, красу і незламність крізь віки. Експозиція дає можливість подивитися, як виглядали вулиці нашого міста, якими ходили наші прадіди, зазирнути в минуле і відчути атмосферу старого Києва», – зазначив директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.

Фотовиставка «Київ учора та сьогодні: подорож у часі» – це спільний проєкт Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву і КП «Київінформ» до Дня Києва за підтримки Державної архівної служби України та Департаменту суспільних комунікацій КМДА.

«Наша співпраця з архівом розпочалася у 2022 році, коли на прохання наших колег ми передали на зберігання до фондів світлини, які засвідчують злочини рашистів під Києвом та на Київщині, щоб зберегти цінні документальні кадри для прийдешніх поколінь. А потім виникла ідея провести спільну виставку – вона народилася, що називається «з коліс». Коли переглянули фото Києва зразка кінця 19 початку – 20 століть, я запропонував відтворити ці локації в сучасному вигляді і поєднати минуле із теперішнім. Вийшло, досить цікаво – і в цьому може переконатися кожен киянин та гість столиці, який завітає до парку Шевченка», – зазначає в. о. директора КП «Київінформ» Євген Лопушинський.

Фотовиставка у парку Шевченка триватиме протягом трьох тижнів. Стенди розміщені на центральній алеї біля пам’ятника Т. Г. Шевченку.

Фотовиставку «Київ учора та сьогодні: подорож у часі» у парку Шевченка (фото – КМДА, Олексій Самсонов)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]