Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Із міркувань безпеки та з урахуванням технічного стану тунелів рух поїздів на ділянці між станціями метро «Теремки» – «Деміївська» вже зупинено

08 грудня 2023 року, 14:25

Із міркувань безпеки та з урахуванням технічного стану тунелів рух поїздів на ділянці між станціями метро «Теремки» – «Деміївська» вже зупинено. Поїзди курсують між станціями «Героїв Дніпра» – «Либідська». Про це повідомив, коментуючи ситуацію на ТРК «Київ», перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Нам довелось прийняти це рішення, оскільки безпека пасажирів – у пріоритеті. Ми сподівались, що зможемо експлуатувати цю гілку підземки ще до кінця дня, проте обстеження показали, що це вкрай небезпечно. Ми в екстреному порядку налагоджуємо роботу наземного громадського транспорту. Там курсуватимуть два тимчасові маршрути – автобусний і тролейбусний, які мають полегшити доїзд на роботу з таких великих масивів до центру столиці», – сказав Микола Поворозник.

Він зазначив, що ситуацію спричинили багато сукупних факторів.

«Нагадаю, що ці перегінні тунелі між станціями споруджувалися у 2008-2010 роках у складних умовах: не в автоматичному, а майже ручному режимі. Тоді довелось розрити велику ділянку глибиною 8-10 метрів, яка наразі пропускає воду. Це зона річки Либідь, яка частково йде під поверхнею. Там, на жаль, є глина, що не дає воді спускатись вниз. Підтоплення тунелю – це складові однієї проблеми. Вода тисне на стінки тунелю, він деформується, тріскається і ще більше руйнується, пропускаючи воду. А коли йде потяг, цей процес ще більше прискорюється. Тому після фахового обстеження вирішено закривати рух у терміновому порядку», – повідомив Микола Поворозник.

Він також додав, що говорити про вартість ремонтних робіт зарано, оскільки ще триває експертне обстеження. Фахівці проаналізують, як провести роботи з мінімальними затратами і максимально ефективно.

Нагадаємо, що у зв’язку з необхідністю термінового ремонту на перегінному тунелі між станціями «Деміївська» та «Либідська» за рішенням Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА рух поїздів на відрізку між «Либідською» та «Деміївською» повністю зупинено до завершення робіт.

Для зручності пасажирів від станції метро «Теремки» до станції «Либідська» організовано рух наземного транспорту, що дублює маршрути закритих станцій метро.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]