Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Малий, середній та великий бізнеси мають працювати на економіку держави для забезпечення її обороноздатності – Микола Поворозник

23 березня 2022 року, 14:46

Місто має повертатися до активного життя, де це можливо та безпечно. Малий, середній та великий бізнеси мають працювати на економіку держави для забезпечення її обороноздатності. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Доки наші захисники та захисниці стримують ворога на передовій, ми з вами повинні забезпечувати життя в тилу. Я звертаюся до всіх підприємців нашого міста: починайте відновлювати роботу, наскільки це можливо. Перукарні, магазинчики, кав’ярні, середні та великі підприємства мають працювати. Окремо звертаюся до людей: користуйтеся послугами місцевого бізнесу! Цим ви також робите важливий внесок у відновлення економіки країни», – зазначив Микола Поворозник.

Він нагадав, що держава створила умови для того, щоб бізнес міг працювати. Серед основних рішень:

Програма «Доступні кредити «5-7-9%»

Кредит під 0% для будь якого-бізнесу протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн.

Кредит зможе отримати будь-яка компанія, де кінцевими бенефіціарами з часткою понад 50% є українці. Водночас не зможуть взяти кредит підприємства, учасником або кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора або ж особи, які належали до терористичних організацій.

Підтримка працевлаштування внутрішньо переміщених осіб – 6,5 тисячі гривень отримають роботодавці на компенсацію зарплати працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб протягом 2 місяців.

(Для участі в програмі підприємству потрібно укласти трудовий контракт із громадянином, який є внутрішньо переміщеною особою і зареєструвати дані про працевлаштовану особу через портал «Дія» або надати заяву до Державної служби зайнятості. Такий порядок діятиме під час воєнного стану та ще 30 днів після його завершення.)

Перевірки бізнесу

Не проводитимуться планові та позапланові перевірки бізнесу під час воєнного стану. Це дозволить забезпечити стабільну роботу підприємств.

(Такі перевірки будуть дозволені лише у випадку наявності загрози правам, законним інтересам, життю та здоров’ю людини, захисту навколишнього природного середовища, забезпеченню безпеки держави. У таких випадках міністерствами можуть бути відновлені позапланові перевірки в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість. Ціновий контроль дозволить стримати зростання цін на соціально значущу продукцію, як-то пальне та хліб, гарантуючи їх доступність для населення.)

Дерегуляція бізнесу

Започаткування та ведення бізнесу в Україні були спрощені. Відтепер замість отримання дозволу чи ліцензії, достатньо подати повідомлення (декларацію), що підприємство відповідає всім вимогам закону. Декларацію можна подати фізично – через ЦНАП, або онлайн – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, додаток або портал Дія.

(Раніше в Україні налічувалося понад 600 дозволів та ліцензій для здійснення господарської діяльності. Тепер обов’язковими будуть близько 50-ти, і лише для тих видів, які неможливо скасувати через значний ризик для здоров’я людей, довкілля та безпеки держави в таких сферах, як ядерне регулювання, поводження з радіоактивними відходами, телекомунікації тощо.

Для абсолютної більшості бізнесів діятиме декларативний принцип. Щоб розпочати підприємницьку діяльність, не потрібно збирати безліч документів і очікувати рішення чиновників. Достатньо подати до Міністерства економіки (в охоронній діяльності – до Міністерства внутрішніх справ) декларацію про провадження відповідного виду діяльності.

Крім того, Уряд на період воєнного стану продовжив дію дозволів і ліцензій, які вже видані суб’єктам господарювання. Це усуне будь-які бюрократичні перешкоди для їх безперервної роботи. Так будуть створені максимально сприятливі умови для відновлення та розвитку бізнесу.)

єПідтримка

Програма єПідтримка була розширена для надання допомоги тим українцям, які опинились без роботи та доходу через те, що в їх регіонах відбуваються активні бойові дії. Наймані працівники, за яких сплачено ЄСВ, а також ФОПи усіх груп можуть одержати одноразову виплату 6 500 гривень від держави.

Держава компенсуватиме відсотки за кредитами на покриття витрат, пов’язаних зі здійсненням сільськогосподарської діяльності підприємствам з земельним банком до 10 тисяч га. Також аграріям будуть надаватися державні гарантії на 80% суми кредиту.

Розпочато роботу з переміщення виробничих потужностей підприємств із територій, де є загроза бойових дій на безпечні території. Подано 1 тисяча заявок. Вже переміщено майже 50, з яких 18 – працюють.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]