Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Олексій Кулеба: На продуктових ярмарках торік кияни купили до 45 тисяч тонн харчових продуктів

25 січня 2022 року, 14:28

У столиці зберігається традиційний попит на сільськогосподарську продукцію за помірними цінами. Аби задовольнити потребу киян, у різних районах столиці щотижня проводять традиційні сільськогосподарські та сезонні ярмарки. Минулого року місто організувало понад 2,2 тисячі торговельних заходів на відкритому повітрі, де кияни придбали майже 45 тисяч тонн продуктів. Про це повідомив перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба.

«Рік пройшов під знаком якісних змін роботи ярмарків. У 2021-му на міських ярмарках працювали понад 90 тис. торговельних наметів. Майже повністю оновили їхній вигляд. Тепер намети в єдиному архетипі – жовто-блакитні. Це для того, аби кияни могли легко відрізнити офіційного реалізатора від того, що працює незаконно. Запровадили обов’язкову наявність аптечки першої необхідності. Суттєво переглянули адресний перелік: окремі були скасовані, натомість для зручності киян додали шість нових локацій», – прокоментував Олексій Кулеба.

У Департаменті промисловості та розвитку підприємництва КМДА повідомили, що з 2022 року продуктові ярмарки додатково проводять за такими адресами:

  • вул. Метрологічна, 11Б-17/1, Голосіївський район;
  • просп. Юрія Гагаріна, 7 (біля кінотеатру «Дніпро»), Дніпровський район;
  • вул. Митрополита Андрея Шептицького, 1/2, Дніпровський район;
  • просп. Героїв Сталінграда, 40-42, Оболонський район;
  • просп. Правди, 47, Подільський район;
  • вул. Академіка Ромоданова, 14, Шевченківський район.

Загалом цьогоріч ярмаркові заходи проводять на 81 локації в усіх десяти районах Києва.

Організовують проведення ярмарків у столиці три комунальні підприємства, підпорядковані Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, спільно з районними в місті Києві державними адміністраціями:  

ДКП «Київська спадщина» – у Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Печерському, Подільському, Святошинському, Солом’янському та Шевченківському районах;

КП «Світоч» – у Голосіївському районі;

КП «Поділ-Нерухомість» – в Оболонському районі на вул. Марка Вовчка, 21.

«Задача організаторів – розробити схеми розміщення торгових точок, забезпечити біотуалетами, урнами, контейнерами для збору побутових відходів, своєчасне прибирання та вивезення сміття», – прокоментували в Департаменті промисловості та розвитку підприємництва.

Обов’язковим на ярмарку є намет контролера, де мають бути: аптечка з ліками для першої медичної допомоги, контрольні ваги, термометри, журнал термометрії, інформація про організатора ярмарку, контактні телефони контролерів, рекомендовані ціни, схема розміщення об’єктів торгівлі та організації дорожнього руху, якщо він перекривається на час ярмарку.  

«Звісно, роботи ще вдосталь. На цей рік запланували привести до єдиного архетипу вітрини торгових точок. Щоб замість коробок з-під бананів люди бачили презентабельну та акуратну тару. Місто дослухається до зауважень споживачів, аби організувати торгівлю максимально зручно для киян», – сказав перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба.

Нагадаємо, що традиційні сільськогосподарські  та сезонні  ярмарки в місті організовують на підставі розпорядження КМДА від 26.05.2015 № 507 «Про проведення ярмарків у місті Києві».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]