Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко розповів, навіщо на засідання Київради запросили міністра культури та начальника Київської поліції 

31 серпня 2021 року, 12:31

Мер Києва Віталій Кличко розповів, навіщо на сьогоднішнє засідання Київради депутати запросили міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка та начальника Головного управління Національної поліції у місті Києві Івана Вигівського. Про це Віталій Кличко сказав на початку засідання Київської міської ради.

«На сьогоднішнє засідання, у зв’язку зі зверненнями депутатів Київради, ми запросили міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка та начальника Головного управління Національної поліції у місті Києві Івана Вигівського. Олександра Ткаченка запросили, щоб заслухати інформацію про діяльність у сфері охорони культурної спадщини в столиці. Івана Вигівського – познайомитися, оскільки його нещодавно призначили на посаду, та щоб він поінформував депутатів про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадської безпеки та порядку в місті Києві», – сказав Віталій Кличко.

Що стосується охорони культурної спадщини та питань до Міністерства культури, мер підкреслив, що тільки за останні 3 роки та перше півріччя цього року столична влада направила 35 подань до Мінкульту. В них ідеться про те, щоб занести 1542 пам’ятки та щойно виявлених об’єкти культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Протягом квітня 2021 року до Департаменту надійшли накази від Міністерства за 2018-2021 роки про занесення усього 73 об’єктів культурної спадщини до Держреєстру нерухомих пам’яток України. Тобто ще 1469 об’єктів досі не включені до Держреєстру.

«Пам’ятки, перебуваючи у приватній власності чи оренді, руйнуються або їх руйнують власники. Громада протестує. Громада протестує, а Міністерство культури і поліція на це адекватно не реагують. Так було, наприклад, із садибою Барбана. Будівля, яку нещодавно зніс забудовник, не була внесена Мінкультом до Реєстру об’єктів культурної спадщини. І Міністерство погодило історико-містобудівне обґрунтування і проектну документацію об’єкта будівництва на Обсерваторній, 6. Поліція ж не припинила незаконне знесення. І це – не єдиний подібний випадок. Міністр культури на наше запрошення прийти на засідання через соцмережі передав, що, мовляв, «не на тих напали». І це, мовляв, він Кличка до себе викличе. Ну якось некультурно для міністра культури… Олександра Ткаченка хочуть послухати депутати Київради, яких, нагадаю, обрали кияни! І подібний тон спілкування – це неповага і до депутатів, і до громади міста. Якось тримайте себе в руках, пане міністре!» – наголосив мер столиці.

Разом із тим, він нагадав, що ще на початку 2018 року Київрада зверталася до парламенту внести зміни до Закону України «Про охорону культурної спадщини», аби у місцевої влади було більше повноважень із захисту історичних пам’яток. Адже через бездіяльність чи протиправні дії деяких власників, історичні будівлі руйнуються. А місцева влада не має важелів впливу в такій ситуації.

«Тому ми звернулися, щоб парламент розробив та ухвалив механізм повернення об’єктів культурної спадщини до державної або комунальної власності. І надав органам місцевого самоврядування повноваження самим визначати порядок викупу пам’яток у комунальну власність. Також ми пропонували, щоб Верховна Рада суттєво підвищила розмір штрафів за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини, а санкції можна було б накладати не тільки на юридичних, а й на фізичних осіб-підприємців, які є власниками, орендарями, користувачами об’єктів культурної спадщини. У парламенті попереднього скликання законопроект із відповідними правками пройшов тільки перше читання. Депутати цього скликання відмовилися розглядати проект у другому читанні. А проблеми тим часом накопичуються. Саме тому ми і хотіли сьогодні почути, які дії планує Міністерство культури, аби ми – всі разом – ці виклики подолали», – наголосив Віталій Кличко.

Від Міністерства культури на засідання Київради прийшла заступниця міністра Світлана Фоменко. Від столичної поліції – заступник начальника поліції міста Києва Віктор Нечитайло.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]