Версія для людей із вадами зору

Житлові комплекси «Патріотика», «Еврика» та ще 5 будинків, які обслуговує ТОВ «Аркада-Житлосервіс», можуть залишись без електроенергії через накопичення боргів

17 вересня 2020 року, 10:00

27 будинків житлових комплексів «Патріотика», «Еврика» та  ще 5 будинків, що обслуговує ТОВ «Аркада-Житлосервіс», через борги обслуговуючих компаній за електропостачання під загрозою повного або часткового відключення. Якщо ситуація не зміниться, поставку електроенергії протягом 90 днів здійснюватиме Постачальник Останньої Надії (ПОН), а вже після зазначеного терміну, за відсутності іншого постачальника,  подача електроживлення припиниться.

Про це йшлося під час наради в Київській міській державній адміністрації, на якій обговорювали шляхи виходу з кризи. Міська влада готова забезпечити координацію процесів, щоб не допустити відключення будинків.

25 серпня 2020 року Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ АКБ «АРКАДА» до категорії неплатоспроможних, у зв’язку з чим  було введено  тимчасову адміністрацію.

Усі рахунки будівельних компаній, пов’язаних із будівництвом ЖК «Патріотика» та ЖК «Еврика», заблоковані. Після чого ТОВ «Будеволюція» не сплатило авансовий платіж «YASNO» (ТОВ «Київські енергетичні послуги»), що призвело до розірвання договору постачання електроенергії із забудовником із 1 вересня 2020 року.

Список будинків, яким постачання електроенергії здійснює ПОН:

  • «Верховина» – № 25, вул. С. Русової, 7;
  • «Горинь» – № 29, вул. С. Русової, 3-В;
  • «Світязь» – № 30, вул. С. Русової, 5-Б;
  • «Дерибасівський» – № 31, вул. С. Русової, 7-Г;
  • «Полонина» – № 17, вул. Б. Гмирі, 16-А.

До КМДА також звернулися компанії: ТОВ «Аркада-Житлосервіс», ТОВ «Промінь-С» та ТОВ «Управсервісголосієво», які обслуговують будинки ЖК «Патріотика» і ЖК «Еврика», з інформацією, що їхні рахунки були також відкриті в банку «Аркада» та заблоковані із введенням тимчасової адміністрації.

Сумарно на рахунках обслуговуючих компаній заблоковано більше 3 млн грн, які раніше зібрали з мешканців за обслуговування будинків і прибудинкових територій. Ситуація ускладняється тим, що частина квартир не має прямих договорів, і гроші, зібрані раніше за воду, опалення, електропостачання, також заблоковані в банку «Аркада».

Окрім цього, на обслуговуванні ТОВ «Аркада-Житлосервіс» перебувають 5 будинків, що не будував банк «Аркада», але їх також відключать від послуг: зокрема, на: вул. А. Аболмасова, 6 та 7; вул. Маршала Малиновського, 4-В; вул. Гарматній, 31-А; вул. Л. Курбаса, 7-Б.

«YASNO» надіслало попередження про розірвання договору з обслуговуючими компаніями в разі несплати за електроенергію також у вересні, що автоматично переведе постачання цих будинків у ПОН із квартирами, які не мають прямих договорів з «YASNO». Будинки, у яких усі квартири мають прямі договори, ризикують бути відключеними в місцях загального користування (МЗК), що призведе до відключення ліфтів, постачання опалення та води.

Обслуговуючі компанії накопичили борги: за холодне водопостачання – 5 млн 517 тис. 601,67 грн, за опалення – 3 млн 405 тис. 549 грн.

Усе це ставить під загрозу електропостачання, водопостачання будинків і початок для них опалювального сезону.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua