Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

На Деснянській водопровідній станції презентували пілотне обладнання для покращення процесу знезараження води у Києві (+фото)

12 травня 2023 року, 13:49

Сьогодні на Деснянській водопровідній станції фахівці «Київводоканалу» презентували пілотну установку для відпрацювання технологій очищення і знезараження води. Це обладнання розроблене за підтримки німецьких партнерів – науковців Інституту комунальної інфраструктури. Воно має допомогти оперативно моделювати технології знезараження води, відповідно до поточного стану річок та різних факторів впливу. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв під час інспекції роботи пілотної установки.

Він підкреслив, що у столиці неухильно дотримувалися стратегії запровадження інноваційних технологій, щоб замінити технологію очищення хлором, і до початку повномасштабного вторгнення росії у місті виконана низка проєктів у цьому напрямі. Позиція Києва навіть в умовах складного часу війни незмінна: процеси життєзабезпечення повинні розвиватись, а якість надання послуг – покращуватись.

«Процес вивчення та опрацювання новітніх технологій, що випробувані та практично доведені, не припиняється. Зміна клімату, вплив роботи промислових об’єктів створюють додаткові виклики у процесі очищення та знезараження води, адже до кранів киян має потрапляти лише якісна, чиста й безпечна вода. Тому «Київводоканал» запроваджує нові методики й технології, доповнюючи ними основні етапи водоочистки», – сказав Петро Пантелеєв.

Як повідомив ПрАТ «АК «Київводоканал», нове обладнання дозволить фахівцям оперативно підбирати режими водопідготовки та дози реагентів залежно від сезонних коливань якості води у річці, ефективно вивчати напрацювання щодо новітніх методів і технологій знезараження та очищення води. Застосовують установку зараз на Деснянській водопровідній станції, що  забезпечує водопостачання 60% споживачів столиці.

Як пояснюють у «Київводоканалі», вода річки Десна в районі Києва має високу забрудненість органічними сполуками, залізом та марганцем. Щоб вивчити всі напрацювання щодо новітніх методів і технологій знезараження та очищення води, а також адаптувати їх до поточної якості води в Десні, «Київводоканалу» необхідно було спеціальне обладнання. За підтримки партнерів виготовили, встановили і запустили в роботу пілотну установку для моделювання технологій очищення і знезараження води, яка включає фільтрувальне, ємнісне та знезаражуюче обладнання, систему ультрафільтрації тощо.

Екологічні та кліматичні зміни показують щорічне погіршення якості води у річках, тому і технології водопідготовки постійно потребують коригування.

«За потреби установка може бути вдосконалена, про це є домовленість із німецькими партнерами. Ми будемо використовувати комплексний підхід, адже заміна одного реагенту без зміни технологічних процесів може не дати бажаного результату. Кияни можуть бути впевнені, що рішення щодо модернізації Деснянської станції буде оптимальне і виважене», – зазначив заступник генерального директора «Київводоканалу» зі стратегічної політики Дмитро Новицький.

Презентація пілотної установки для відпрацювання технологій очищення і знезараження води (фото – КМДА, Tanich Kroha)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]