Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві запускають програму підтримки малого та середнього бізнесу спільно з Фондом розвитку підприємництва

30 квітня 2020 року, 14:25

Із метою зменшення негативного впливу на малий та середній бізнес на період карантину на території місті Києва, міська влада відновлює співпрацю з Фондом розвитку підприємництва. Завдяки цьому столичні підприємці зможуть отримувати фінансування на реалізацію своїх інвестиційних проектів на доступних умовах на рівні 13% річних.

З боку міської влади, у рамках проекту, на фінансово-кредитну підтримку малого та середнього бізнесу в міському бюджеті у 2020 році передбачено 7 млн грн. Головний розпорядник коштів – Департамент промисловості та розвитку підприємництва.

За рахунок цих коштів для київських підприємців компенсуватиметься 50% номінальної відсоткової ставки, яка встановлена кредитним договором.

Таким чином, завдяки компенсації з міського бюджету, відсоткова ставка становитиме 6,5% для кінцевого позичальника.

Перевага взаємодії з Фондом розвитку підприємництва є мінімізація ризиків, пов’язаних із нестабільністю банківської системи. Фонд забезпечує відбір та моніторинг банків-партнерів, які спеціалізуються на обслуговуванні малих та середніх підприємств, мають надійний фінансовий стан.

На сьогодні банками-партнерами Фонду розвитку підприємництва є:

 • ПАТ «ПроКредит Банк»;
 • ПАТ «Укргазбанк»;
 • ПАТ «Ощадбанк;
 • ПАТ «КредитВест Банк»;
 • ПАТ «Кредобанк».

Розроблений механізм є максимально прозорим та унеможливлює корупційні ризики, а процедура отримання фінансово-кредитної підтримки проста та вимагає у підприємців мінімум часу.

Учасниками програми можуть бути суб’єкти господарювання – резиденти України, що зареєстровані в місті Києві, виробничі потужності яких розміщені повністю або частково на території міста Києва або Київської області та які підпадають під визначення суб’єктів малого або середнього підприємництва згідно з положеннями Господарського кодексу України, зокрема:

Суб’єкти малого підприємництва – середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро.

Суб’єкти середнього підприємства – середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) становить від 50 до 250 осіб та річний дохід становить суму від 10 до 50 мільйонів євро.

Сума кредиту не може перевищувати суму в національній валюті, еквівалентну 600 000 євро.

Максимальний строк надання фінансово-кредитної підтримки не може перевищувати 6 років.

Надання фінансово-кредитної підтримки здійснюватиметься за чітко визначеними критеріями кредитного проекту.

Критерій 1. Реєстрація та розміщення виробничих потужностей.

Позичальник зареєстрований в місті Києві, виробничі потужності повністю або частково розміщені на території міста Києва або Київської області.

Критерій 2. Вид діяльності згідно з КВЕД 2010.

Всі види діяльності (переробна промисловість, торгівля, готельно-ресторанний бізнес, будівництво, телекомунікації, тощо), окрім: виробництва алкоголю, тютюнових виробів, вибухових речовин, зброї, фінансової та страхової діяльності, програмування, азартних ігор, тощо.

Критерій 3. Цільове призначення кредитів, у рамках напрямів основної діяльності позичальника відповідно до КВЕД 2010.

 • Придбання устаткування, обладнання та інших основних засобів виробничого призначення.
 • Модернізація технологічного процесу виробництва або основних засобів (машин, обладнання тощо) для розширення діючого або створення нового виробництва, зниження собівартості;
 • Придбання, будівництво або реконструкцію приміщень, необхідних для розширення діючого або створення нового виробництва.
 • Впровадження енергозберігаючих проектів та проектів, спрямованих на зменшення енергозатрат.
 • Впровадження «зелених технологій» виробництва.
 • Поповнення обігових коштів (кредит тільки за кошти банків-партнерів).

Критерій 4. Власний внесок позичальника.

Позичальник зобов’язаний профінансувати не менше 20% вартості об’єкту кредитування.

Процедура отримання фінансово-кредитної підтримки є максимально простою. Для її отримання підприємець:

 1. Вивчає критерії, визначені рішенням Київської міської ради від 21.09.2017 № 46/3053 «Про затвердження Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві» (у редакції рішення Київської міської ради від 12.11.2019 № 60/7633).
 2. Подає до банку-партнера свій кредитний проект.
 3. У разі відповідності вимогам банку щодо кредитування та визначеним критеріям отримує фінансово-кредитну підтримку від міської влади.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]