Версія для людей із вадами зору

Водіїв закликають користуватися талонами для паркування

20 березня 2018 року, 17:28

У Київській міській державній адміністрації закликають водіїв використовувати талони для оплати паркування. Про це заявив заступник голови КМДА Дмитро Давтян. Він зауважив, що навести лад із паркуванням можна лише за активної участі самих водіїв.

«Ті люди, яких ви бачите на вулицях, і які намагаються взяти з вас гроші за паркування – поза законом. Із літа минулого року ми не маємо жодного офіційного паркувальника, тобто ви платите шахраям. Разом із поліцією ми почали здійснювати рейди вулицями столиці, щоб побороти це ганебне явище. Однак поки що є єдиний легальний спосіб паркуватись на вулицях столиці законно – сплачувати за паркування», – заявив Дмитро Давтян.

Він нагадав, що водії мають право залишати машину обабіч доріг лише там, де є синя розмітка та немає заборонних знаків. У столиці також діє 201 паркувальний майданчик (список). Сплатити за послугу можна паркувальним талоном із визначеною тривалістю паркування (зразок), через паркомат і за допомогою мобільних додатків або сервіс SMS-паркування. Абонементні талони для паркування захищені голограмою на лицьовій стороні та унікальним ідентифікаційним номером. Вони бувають годинні, денні, місячні та квартальні. Талони можна придбати у кіосках: «Союздрук», «Т-кіоск», «Державні лотереї», «Турінфо», у найближчому майбутньому – через систему ГІОЦ, і вже зараз – безпосередньо на підприємстві «Київтранспарксервіс».

Водії можуть скористатися послугою Мобільне паркування (зразок), яка не потребує підключення до інтернету. Послуга SMS-паркування дозволяє сплачувати через мобільні телефони. Для сплати за паркування у цих системах використовується електронний паркувальний рахунок. Окрім того, власникам автівок пропонують скористатися мобільними додатками (список) або паркоматами (список).

«Нагадаю, за порушення правил паркування застосовуються штрафи. Вони мають бути відчутними, а не символічними. Окрім того, маємо виховувати водіїв, поліпшувати їхню культуру, а для цього створюємо умови, щоб оплата паркування була максимально зручною для всіх. Правильне, законне паркування впорядкує рух містом та, безумовно, зробить його комфортнішим і для водіїв, і для пішоходів», – переконаний заступник голови КМДА.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua